שאלות נפוצות

כאן תמצאו שאלות נפוצות, לחצו על השאלה כדי לראות את התשובה

תכלית פיננסית היא גורם מקצועי שאינו תלוי בבנק ומייצג את הלקוח והאינטרס היחיד שלו הוא שתשלמו כמה שפחות על המשכנתא. אנחנו מומחים בבניית משכנתא במודל אישי היוצר חיסכון מירבי עבור כל לקוח, ונלווה אתכם מהרגע הראשון בו החלטתם לקחת משכנתא, או אפילו קודם, מהרגע בו החלטתם לרכוש דירה ועד היום בו כל הטיפול במשכנתא הושלם.

כן, מכיוון שנקודת הפתיחה של יועץ משכנתאות מנוסה בשלב המיקוח גבוהה משל הזוג הממוצע הפונה לבנק.

בנוסף, בתכלית פיננסית אנחנו מייצרים מכרז בין מספר בנקים ועורכים השוואה יסודית ולכן הריביות עשויות להיות טובות בהרבה דרכנו.

תכלית פיננסית עושה את העבודה עבורכם. אנחנו נחסוך לכם את הזמן הנדרש ללימוד עולם המשכנתאות, את הריצה בין הבנקים לפגישות ייעוץ ופגישות לניהול משא ומתן לריבית טובה יותר, נחסוך לכם גם שעות של מילוי טפסים והרבה שאלות לגבי האם מילאתם אותם כראוי. ועוד דבר – חסכנו לכם את ההתלבטות מי מכל חבריכם הרבים, שכולם לקחו את המשכנתא הטובה ביותר בעולם, צודק בדעותיו לגבי מה אתם צריכים לעשות 😊.

במשך השנים הריביות עולות ויורדות, מסלול הריבית שהיה אטרקטיבי ביום החתימה על המשכנתא הופך לנטל כספי. במקרים אלה אנחנו ממליצים לבחון למחזר את המשכנתא או לשנות חלק ממסלוליה, נוכל לעזור לכם בכך. מחזור ניתן לעשות בכל זמן ובכל עת וכדאי לעשות זאת בתקופה שהריביות נמוכות.

במצב בו יכולת ההחזר החודשי גדלה מומלץ ליזום ולבדוק מחזור משכנתא לטובת הפחתת שנים מהחוב.

קיימים שלושה תנאי סף עיקריים: הראשון אחוזי מימון –  דירה ראשונה יחידה הון עצמי 25%, משפרי דיור 30% ומשקיעים דירה שנייה בבעלות ומעלה 50%, התנאי השני – התנהלות פיננסית תקינה, התנאי שלישי – מבחן יכולת החזר: שליש מההכנסה נטו (מקסימום עד 40%) הינו ההחזר החודשי למשכנתה (בניכוי הלוואות קיימות).

ע"י שיעבוד 2 נכסים, עד 50% מימון מכל נכס ניתן לבחון מינוף נכסים ולרכוש דירת השקעה ללא הון עצמי.

כן זה אפשרי, בין אם לטובת איחוד הלוואות קיימות וייצור החזר חודשי נמוך, שיפוץ הבית, עזרה לילדים וכו' ובתנאי שהמשכנתא תוגדל לעד 50% משווי הנכס.

הזמן האידיאלי להתחלת תהליך לקיחת משכנתא הוא 3 חודשים לפני המועד בו נרצה לקבל את הכסף, כמובן שגם ניתן לקבל משכנתא בתוך חודש. בכל עסקת רכישה יכולים להיות עיכובים או תהליכים שמומלץ שייעשו ללא לחץ ולכן כדאי להערך לפחות כחודש מראש.

* ניסיון – אם אתם רוצים יועץ שכבר ראה הכל ומכיר את הבנקים השונים, שיצר את הקשרים ועבד מול המערכת הבנקאית בדקו ביסודיות כמה שנים הוא עובד בתחום.

* עבודה עם מספר בנקים – יועץ שמורשה לעבוד עם כל הבנקים.

* היקף השירות – כדאי שהיועץ יקיף את כל תהליך המשכנתא ולא ילווה אתכם רק בחלק מסויים בתהליך.

* המלצות – דברו עם לקוחות עבר והבינו מהם עד כמה היועץ יסודי, אמין, זמין והאם עזר להם במצבים דומים לשלכם, גם היקף הלקוחות מעיד על חברה יציבה ומצליחה.

* כימיה וזמינות – כדאי שתהיה הבנה הדדית ושתרגישו בנוח לתת לו את כל המידע הרלוונטי, לקבל הסברים ולהרגיש שאתם מטופלים בתשומת לב, ביחס אישי ובסבלנות.

אין בנק כזה! כל לווה ומשפחה נבחנים מול מספר בנקים ולאחר מכן מכריעים מי נותן את ההצעה טובה ביותר. תחום המשכנתאות דינמי ומשתנה, כל לקוח עולם ומלואו ולכן "תופרים" לו משכנתא שמותאמת לו אישית.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן